Bakırköy Ingilizce Kursu

İngilizce Konuşmak İstiyorsan Sakın Grammer Öğrenme

Daha elementary seviyeyi bile yapamadan sen ? İki dilli olmanın (ve hatta sadece başka bir dil üzerinde çalışma sürecenin bile) yaşlandıkça beynini koruyabileceğini ileri süren bazı kanıtlar var. Bu şekilde kişi neticede aynı parayı (ve hatta belki de daha az) harcayarak ingilizce konuşuyor duruma gelebilmektedir. Eğer İngilizce’yi doğru şekilde konuşmak isteyen varsa, bu iyi bir başlangıç olabilir. Hangisinin size uygun olduğuna karar verin ve bu şekilde çalışın. Geçmişte öğrenmek için hangi metotların sizin için başarılı olduğunu düşünün ve bu metotlar ile öğrenmeye çalışın. Televizyon izlemek, bir şeyi ilk seferinde doğru duymak için faydalıdır fakat bu yüksek seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler için faydalıdır. Bununla beraber, bir örnek daha vereyim diyorum. Bununla da kalmayıp, müdürünün gözüne girecek ve saygısını kazanacaksın. Fakat inanınız “ilk başta maliyeti daha fazla gibi görünse dahi” birebir çalışma (eğer iyi bir hocaya düşmüşseniz) neticede çok daha sağlıklı olmakta ve kıyas edilemeyecek kadar iyi netice vermektedir. Siz de hızlı ingilizce öğrenmek, ingilizce okumak, ingilizce konuşmak, ingilizce dinlemek ve ingilizce yazmak üzerine ne kadar çok çalışır ve pratik yaparsanız o kadar iyi olacaksınız. Herkes İngilizce öğrenmek, İngilizcesinin geliştirmek ve ilerletmek ister, Seviyeli ve kaliteli İngilizce konuşmayı öğrenmek artık çok kolay, Olmazsa olmazımız 2. dil olarak seçilen dünyanın konuştuğu dil İngilizcedir https://www.tadbakirkoy.com/bakirkoy-ingilizce-kursu.

Bir dilin dil bilgisi kurallarını öğrenmek o dili ustaca kullanmanız için olmazsa olmaz şartlardandır. Kolay İngilizce Öğrenmek için tavsiyeler nelerdir? Sebep, bu zamana kadar çok fazla İngilizce gramer konularına yoğunlaşmanızdır. Ama İngilizce konuşmak için hem anlatmak istediklerinizi düşünmeye hem de tüm gramer kurallarını düşünmeye yeterli zaman yoktur. Anlamlarını öğrenmek için uğraştıkça yenilerini öğrenemezsiniz. Sonradan kullanacağınızı düşündüğünüz için, yeni bir şey öğrendiğiniz için, ya da anlamadığınız için yazabilirsiniz. Yani her şey gönüllülük esaslı. İngilizce videolu eğitim setleri ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz, kelime hanenize yeni kelimeler ekleyebilir, cümle kurmayı öğrenebilir lisanınızıda geliştirebilirsiniz. Konuşurken bu yeni kelimeleri kullanın ve bu kelimelerle en az 3 cümle kurmaya çalışın. Siz o kelimeyi cümle içinde kullanmayı bilmiyorsanız, bunu net olarak öğrenmemişseniz, konuşmalarınızda o kelime ile ilgili bir fikiri nasıl ifade edeceksiniz? Bir başlasanız, ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Her kelimede sadece bir vurgu vardır ve her saman ünlü harftedir. İnsan biraz panik oluyor ama bir süre sonra sohbet-muhabbet sayesinde ingilizce konuşmak pratikleşiyor.

Ama bunu metro da veya toplu taşımada yapmayın! Bunlar gerçekten epeyi yol gösterici, ama yine de birçoğumuz nasıl başlayacağımızı ve ne öğreneceğimizi bilmediğimizden işimiz çok zor oluyor. Tüm gramer kurallarını biliyor ama İngilizce diyalog kurmakta zorlanıyor musunuz? Yani otomatik konuşabilmek için, kelimelerin ve cümlelerin ağzımızdan kendiliğinden dökülebilmesi için; tercüme etmeden, gramer kurallarını düşünmeden konuşabilmemiz gerekir. Daha çok yazın. Önce hatalarınızı düşünmeden İngilizce fikirlerinizi yazın. Eşyaların isimlerini üzerine yazın. Kendi kendinize ve arkadaşlarınızla aranızda İngilizce konuşma ve diyalog pratikleri yapın. Hata Yapmaktan korkmayın. Kendinize güvenin. İngilizce konuşmaktan gereğinden fazla korkmayın! Peki, yerli konuşmacılar İngilizce grameri nasıl öğrenir? Grameri en doğal öğrenme yöntemi konuşmaktır. İngilizce konuşmakla ilgili düşündükçe sinirleriniz daha çok gerilir. İngilizce kursuna gidin, arkadaşınıza sorun, bir bilene danışın. Peki sıradan bir ingiliz vatandaşı konuşurken kaç kelime kullanır genellikle? Peki diyorsunuz .. “Ben senin işe gitmeni istiyorum” de bakayım ..İnanın kişi “tam bir kilit” .. Kişiye diyorsunuz ki “Ben işe gitmek istiyorum” de bakayım ingilizce ..

O zaman ben uyuyarak Tıp Fakültesini bitirebilirim. Yani bir kelime öğrendiğimiz zaman hemen onunla cümleler yapacağız. Bu konuda pek göreceli bir durum olmuyor. Sadece grammar öğrenerek bir seviyeye elbette gelinmez. İşte tüm bunlar İngilizce öğrenmek için mükemmel bir neden! Sadece elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam edin ve her geçen gün biraz daha fazla öğrenmek için çabalamayı sürdürün. Yoksa o kelime bizim için yalnızca pasif bir varlık olur.. Genki 1 ve Genki 2’nin benzeri türkçe bir kitap kullanan olmuşsa, yorumlarda paylaşırsa çok hayırlı bir iş yapmış olur. Şunu aklınızdan çıkarmayın. Siz anadili TÜRKÇE olan birisi olarak farklı bir aksan edinmeniz İMKANSIZ. Bu arada unutmayalım ki biz ilk etapta “derdimizi düzgün bir lisanla anlatabilecek temel ingilizceden” bahsediyoruz, burada. İngilizce dersine girdiğinizde herkesin sizinle dalga geçtiğini veya İngilizce konuşmaya çalıştığınızda size güldüklerini mi düşünüyorsunuz? Konuşmayı devam ettirmeye çalışın ve dinleme kelimelerini kullanın (‘really?’ / ‘go on…’/ ‘what happened then?’) Kimsenin sizinle konuşmasını beklemeyin. Demek istediğim sadece bu sete güvenerek ingilizce konuşmayı beklemeyin. Gençler ingilizce konuşmayı öğrenemiyor ..

Dikkat ederseniz ingilizce öğretirim iddiası olan yerlerden bahsediyoruz .. Lakin sebebini bilmesem de, araştırmalara göre Türkiye, Avrupa‘da en az ingilizce konuşan 2. ülke olarak biliniyor. İngilizce video dersleri sizlere mükemmel kolay İngilizce öğrenmeyi kazandıracak. İngilizce konuşacak birini bulamıyorsanız, İngilizce yazacak birini bulun. İngilizce konuşulan ortamlarda bulunmaya çalışın. Kelime ezberleyin; Sınavlara girmeden önce kelime ezberlemeye çalışın. Eğer İngilizceden İngilizceye sözlük fikri önce korkutucu geldiyse, seviyenize uygun daha küçük sözlükleri tercih edin. İngilizce çalıştıktan sonra dinlenin. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, akıcı İngilizce konuşmanın anahtarı dinlemektir. Bu tenseleri öğrenmeniz ve doğru zamanda kullanmanız gerekir. Cevap hayırsa inanın ki o kelime size ait değildir. Cevap “gak guk.. hım” filan .. Sonra belirli aralıklarla o kitaba baştan baktı; Japonca öğreten oyunları ve siteleri denedi; telefona farklı farklı uygulamalar indirdi. Benim İngilizcemi en çok bilgisayar oyunları geliştirmiştir, özellikle gta 3 ve vice city. Bu epeyi moral bozucu, çünkü espiri yapmak, birşeyi kendince değerlendirmek ve yorum yapmak istediğiniz halde, bunu kısıtlı Japoncayla yapmaya imkan yok.